After Effects CS6 activate gpu rendering on unsuported card.

Friday, 3 August 2012, 16:54

Quick tip for those people who (like me) are frustrated about new feature "raytrace renderer" whitch is supporte only on some video cards like nVidia quatro or gtx 570. if you have nVidia card with cuda you can hack cs6 to enable GPU rendering. I have GFX 460 and it works great.

 

All you need to do is to:

1. Check if you have  nVidia card

2. Check i your card support CUDA technology (nvidia.com)

3. Edit text file

(windows)

c:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CS6\Support Files\raytracer_supported_cards.txt

(OSX)

go to

/Applications/Adobe After Effects CS6/

on After Effects CS6.app - right click and choose show package contents

then navigate to

Contents/raytracer_supported_cards.txt

If you openned this file then add card model, i have Nvidia GFX 460 so i added my card just above gfx 470

 

GeForce GTX 285

GeForce GTX 460

GeForce GTX 470

...

 

save file (sometimes its required to type your password)

 

restart After Effects and its done ! 

Power Mac G4 Cube wreszcie mój :)

Thursday,11 January 2007, 09:43

Jakiś czas temu sprzedałem G5'ke pustkę po niej zapełnił Cube o którym od dawna marzyłem. To piękna i kultowa maszyna.

 Cube bedzie służył mi jako mały serwerek www/ftp/ssh oraz udostepniał pliki w sieci domowej. Wyposażyłem go w 1.12 gb ramu i zakupiłem monitor 19'' lcd 16:10. Obecnie jestem na etapie poszukiwania karty graficznej do tego cuda (quartz extreme wymagane) dzieki niej gui powinno znacznie przyśpieszyć. Myśle ze kolejnym etapem bedzie jakiś upgrade sonnet'a :) (np. 1.5ghz lub 1.8ghz.) oraz Airport.
 

PC G4 Tunning #3: Zakończenie

Saturday, 7 October 2006, 23:31

Minęły prawie 3 miesiące od momentu kiedy narodziła się idea przerobienia G4ki na PC w ładnej obudowie. Przez ostatni okres nie miałem za bardzo czasu żeby zając się tym projektem. Kiedy pierwszy raz rozkręciłem moja G4ke i kiedy zostały po niej tylko blachy przez moją głowę przemknęła myśl "czy ja to kiedyś skończe ?". A jednak się udało i jestem z tego projektu bardzo zadowolony tym bardziej że jest to pierwszy mój mod.
Zapraszam do przeczytania całego artykułu.

 

 

 

Po drugim wpisie na blogu, kiedy to już zamontowałem zasilacz i zacząłem przymierzać płytę główną pojawiły się pierwsze problemy.
 
  • trzeba zrobić mocowanie na płytę główną wywalić istniejące kołki i zamontować nowe w odpowienich miejscach
  • kable zasilające płyte główną 20 pin i 4 pin są za krótkie przez co obudowa nie otwiera się całkowicie, więc zeby ją całkowicie otworzyć trzeba odpinać zasilanie
  • panel przedni (czyli tam gdzie istnieje przycisk/dioda power i przycisk reset) jest zbudowany na płytce która generalnie nie nadaje się do adaptacji


Najważniejsza rzeczą w tej modfikacji jest oczywiście płyta główna która ma inną konstrukcje, inne miejsca mocowania, inaczej rozłożone elementy takie  jak procesor ram oraz inne porty wejscia/wyjscia z tyłu obudowy. Z pomocą w tej kwestji zróciłem się do mojego kolegi Tomka Lechickiego. Podstawowy problem związany był ze slotami PCI i AGP żeby móc wykorzystywać je wszystkie konieczne było cięcie blachy w tylnej części obudowy co spowodowało kolejny problem związany z montowaniem blaszki na tylne porty. Powstała dziura w górnej części którą finalnie zakryliśmy kawałkiem odpowiednio dociętego metalu. W obudowie zostały wywiercone a nastepnie nagwintowane otwory do mocowania kołków. Tak przygotowana obudowa była gotowa do przyjęcia płyty głównej . Przy zamykaniu obudowy okazało się że kości ram zawadzają o sanki dvd romu i obudowa najzwyczajniej w świecie nie zamyka się ! Wnerwiony wróciłem do domu i chwilowo odżyłem problem dvd na póżniej.Do stworzenia panelu potrzebowłem kliku części takich jak płytka drukowana, 2 mikroprzelaczniki, dioda, kable, wtyczki na piny do płyty głownej.W wyprodukowaniu tej plytki pomógł mi mój brat Czmiel tzn. ciężko powiedzieć że mi pomógł bo wykonał praktycznie 90% roboty . Po zlutowaniu i wmontowaniu płytki okazało się że power button działa, reset button działa ale dioda nie  po prostu się nie świeci. Okazało się że potrzebuje diody 1.5 V a nie 3V . Po paru dniach pojechałem na giełdę elektroniczną i kupiłem diodę 1.5V zieloną którą zamontowałem i dziwo działa .
 
 

Przy okazji na Giełdzie Elektronicznej kupiłem kabel przedłużający 20 pin. Kabla do przedłużania 4 pinowego przewodu (tzw. P4) nie mogłem nigdzie znaleść ale znalazłem przejściówke molex->4pin która działa znakomicie. Kupiłem także wentylator do procesora firmy pentagram (ten boxowy po prostu był strasznie głośny) cichy, wydajny i przede wszystkim mały (co było szczególnie ważne bo odległość między wentylatorem procesora a zasilaczem to jakieś 5 mm). Standardowo w G4 na wyposażeniu jest 120mm wentylator montowany na przeciwko slotów PCI postanowiłem wymienić go na nowy ze względu na niekompatybilna wtyczkę i denerwujacy szum który wydawał, postawiłem na przeźroczystego Coooler Mastera.Pozostała jedyna rzecz mianowicie DVD rom, który zawadzał o ram. Jako że sanki są dość długie postanowiłem je obciąć piłką do metalu, lecz to pozwoliło jedynie na prześligznięcie się samej kości obok DVD, zawadzały natomiast zatrzaski do mocowania ramu. Piłką do metalu wyciąłem jeszcze kawałek sanek. Naped dvd i tak jest dość krótki jest to model firmy lite on o zredukowanej długości a mi brakowało jeszcze jakieś 4 milimetry do szczęścia, postanowiłem brutalnie skrócic DVD rom  za pomocą kombinerek wyłamałem przedni panel potem odłamałem przednią część tacki nastepnie usunąłem  i tak nie potrzebne gniazdo jack i potencjometr głośności, to wszsytko dało mi sukces dzięki któremu mogłem wreszcie zamknąć obudowę. W tym momencie uznałem mod za skończony . Chciałem podziękować wszystkim tym którzy mi pomogli:

Paweł Wiącek aka czmiel (za panel i wiele wskazówek technicznych)
Tomek Lechicki (za montaż płyty głównej i ogólna pomoc przy projekcie)
Krzysztof Szubartowski  (za ogólna pomoc sczególnie przy kompletowaniu części i transport )

A teraz jeszcze pare fotek gotowego projektu.

PC G4 Tunning #2: Rozbieranie G4 i montaż zasilacza

Monday,31 July 2006, 10:08

Zakończyłem drugi etap prac :]

Wykręciłem wszystkie cześci z G4 które finalnie powędrowały do obudowy po G3 Blue&White która odkupiłem od JSG (dzięki!). Stara G4ka w obudowie B&W powędrowała do mojego Brata. Zamontowałem w środku zasilacz Tagana 330 W który pasuje prawie idealnie, jedyny problem to to że ma dosyć krótki kabel zasilający płytę główna i nie wiem czy finalnie obudowa będzie się do końca zamykać spróbuję poszukać jakiegoś przedłużacza aczkolwiek nie wiem czy takowy w ogóle istnieje :]. Powoli zabieram się za robienie płytki z panelem przednim bo ten makowy nie jest kompatybilny :/

 


Przepraszam za jakość zdjęć ale były robione przy kiepskim oświetleniu.

PC G4 Tunning #1: Kupujemy części

Sunday,18 June 2006, 18:26

Od jakiegoś czasu (właściwie od momentu w którym dostałem PMG4) chodziła mi po głowie idea wpakowania PCta do obudowy po G4. Postanowiłem kupić części po tym jak kolega Krismiszcz z portalu MyApple.pl złożyl sobie Intel-Maka :] , postanowiłem kupić tą samą płytę i procesor.

Części wchodzące w skład komputera to:
 
  1. Płyta Główna - AsRock P4Dual-915GL (wraz ze zintegrowana 8 kanałową karta dzwiekową, karta graficzna Intel GMA 900, Kartą sieciową 10/100 Mbit). Płyta jest o tyle ciekawa ze zawiera zarówno złącze AGI 8x (AGP 8x) i AGI Express Slot (PCI Express 4x) lista kompatybilnych kart graficznych znajduje się na stronie AsRock'a koszt tej płyty to: 185 zł.  Płyta oczywiście jest w  rozmiarze mATX i dzięki temu  ma szanse się zmieścić w obudowie  po G4
  2. Procesor - Intel Celeron 2.26 Ghz BOX. cena 175 zł.
  3. Zasilacz - Tagan 330 W zależało mi na odpowiedniej mocy i cichej pracy a zasilacze firmy Tagan są pod tym względem naprawde świetne. cena 200 zł.
  4. Pamięć - 2 x 256 DDR 400 mhz Hynix (wyjęte z G5ki :[ )
  5. Dysk - WD Caviar 160GB (wyjęty z przenośnego dysku USB)
  6. DVD ROM -  ocalały napęd z jakiegoś starego kompa
 


Następne etapy to wpakowanie tych części do obudowy. Jako że troche szkoda mi niszczyć PowerMaca G4 to próbuje znaleść gdzieś samą obudowe w dobrym stanie, jeżeli taką masz to proszę o kontakt.

Nowy nabytek Power Mac G4

Saturday,25 March 2006, 21:29

W piątek u mnie w domu pojawił się nowy maczek czyli Power Mac G4 350, 192 mb ram, 60gb hdd, cdrom combo.


 Komputer pracował kiedyś w studiu dźwiękowym a potem leżał w piwnicy u mnie w pracy, więc postanowiłem sięnim zaopiekować. Będzie on pełnił rolę servera www/ssh/ftp oraz małego kina domowego :).